Türk Reasürans tüm BT yapısını DESistem’le kurdu

Turkre tüm BT yapısını DESistem’e emanet etti
Türk sigorta piyasasının büyümesine katkı sağlamak, sigorta piyasasının reasürans  ihtiyacını karşılamak üzere kurulan ve hızla büyüyen Türk Reasürans A.Ş. tüm sistem altyapısını DESistem ekibi ve desteği ile kurdu.

Türkre’nin projede hedefi maliyeti en aza indirgeyerek, sürdürülebilir ve kolay yönetilebilir bir sistem altyapısı kurmak olarak belirledi. Bu hedef doğrultusunda Türkre,  DESistem’in önerdiği Dell ve Nutanix altyapısını tercih etti.

Yeni kurulan alt yapı ile teknolojik gereksinimlere uygun, güncel ve kolay yönetilen bir BT alt yapısı ile performans ve verimliliğin en üst düzeyde tutulması sağlandı. Yüksek performanslı ve yeni teknolojiye sahip bir altyapı sayesinde kesintisiz hizmet verir duruma gelindi. Kurulumu yapılan yapıda yatayda ve dikeyde büyüyebilen yapılar oluşturuldu. Alt yapının büyüyebilir yapıda olması sayesinde ek yatırımlar yapma gereksinimi olmadan büyüme olanağıyla sistemlerin esnek bir yapıda olması sağlandı. Kurulum aşamasında yapılan keşif ve analiz çalışmaları ve planlama ile alt yapı hızlı bir şekilde konsolide edildi.