DESistem - Bilim İlaç Mobilite Projesi

DESistem - Bilim İlaç Mobilite Projesi

1953'ten beri Türkiye’nin stratejik sektörlerinden olan ilaç sektöründe, yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyet gösteren Bilim İlaç, saha tanıtım faaliyetlerinin verimliliğini arttırmak için DELL Client Solution yaklaşımı ile Dell Venue 11 Pro kurumsal tablet ürünlerini tercih etti.

Türkiye'de iki ayrı tesiste üretim yapan Bilim İlaç, 4 bin 500 metrekare laboratuvar kapasitesiyle Türk ilaç sektörünün en büyük Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ürünlerle Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. Daha önce doktor ve eczacılara yönelik olarak gerçekleştirilen tanıtım aktivitelerinde Sağlık Bakanlığı İlaç Tanıtım Yönetmeliği tarafından belirlenen şartlara uygun basılı materyalleri kullanan Bilim İlaç, çalışan verimliliğini artırmak, zamanın ve kaynakların etkin kullanımını sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamak için yoluna tablet ile devam etme kararı aldı.

Bilim İlaç için şirket içinde kullanılan uygulamaların tabletlerde de çalışması önemli bir öncelik. Ayrıca sistemde çalışanların şirket içinden ve dışından tüm uygulamalara hızlı erişiminin sağlanması gerekiyor. Tablet kullanıcılarının yaşayacağı olası sorunları çözmek üzere DELL tabletlerde bulunan “yerinde garanti” özelliği de tablet kullanım ve iş sürekliliğinin sağlanmasında öne çıkan en önemli özelliklerinden biri.

DESistem, proje öncesinde Bilim İlaç'ın ihtiyaçlarını analiz edip en doğru çözümü en uygun fiyatlarla sağlamakla beraber proje sonrasında da Bilim İlaç’ın yanında durarak bir satıcı değil, bir çözüm ortağı olma prensibi ile projelerini sürdürmektedir. Bilim İlaç'ın devam eden htiyaçları, DELL’in kurumsal ürün devamlılığı sayesinde tedarik edilebilmektedir.

 • GEREKSİNİM

  Şirket uygulamalarının, şirket çalışanlarınca gerek ofis içerisinden gerekse sahadan ulaşılabilir olması.

 • BİLEŞENLER

  DELL Venue 11 Pro

  DELL Venue 10 Pro

 • FAYDA

  Şirket ve ürünle ilgili verilerin saha kullanıcılarına hızlı bir şekilde iletilmesi sayesinde saha satış yetkililerinin verimliliğin artması. Mobil kullanıcıların her zaman ve her yerden bilgiye erişmesine imkân sağlanması.