Cloud Security - Bulut Bilişim Güvenliği

Hızla yaygınlaşan Bulut kullanımında güvenlik unutulmamalı..

Cloud Security

Bulut Bilişim - Cloud Computing dosya ve uygulamaların internet üzerindeki sunucularda saklanması ve çalıştırılması sayesinde, internet bağlantısı olan her yerden bu dosya ve uygulamalara erişilebilmesini sağlayan bir yapı. Bulut yapıları sayesinde hızla bir çok kaynağa ulaşıp kullanabiliyorsunuz.

Teknolojinin hızla gelişmesi, taleplerinin hızlanması , BT ekiplerinin iş yükünün artması gibi çeşitli nedenlerle Bulut Bilişim kurumlar için de gereksinimlerin karşılanması için ciddi bir alternatif olmuş durumda. Kurumlar Bulut yapılarını 3 farklı yöntemle karşılayabilir.

  • Genel - Public bulut: Genel ve paylaşımlı kullanıma yönelik kaynak paylaşır ve hizmet sunar, 
  • Özel - Private bulut: Kaynakların dedike sunulduğu bulut yapısı sunar,
  • Hybrid bulut hizmetleri amaçlarına göre genel ve özel bulutlar arasında paylaştırır.

Bulut güvenliği, bulut tabanlı sistemleri, verileri ve altyapıyı korumak için birlikte çalışan bir dizi politika, kontrol, prosedür ve teknolojiden oluşuyor. Bu güvenlik önlemleri, bulut verilerini korumak, mevzuata uygunluğu desteklemek ve müşterilerin gizliliğini korumak ayrıca bireysel kullanıcılar ve cihazlar için kimlik doğrulama kuralları belirlemek üzere yapılandırılmıştır. 

DESistem bulut güvenliği başlığı altında kurumların ihtiyaçları olan, sektörel regülasyonların (KVKK, PCI/DSS, GDPR, BDDK, EPDK, SPK, YÖK, sivil havacılık, rekabet kurumu) gerekliliği karşılayan yerli ve global üreticiler ile profesyonel çözüm önerileri sunuyor.

Kıdemli ve güvenilir danışmanlarımızla birlikte kurumların ihtiyaçlarına çözümün (yazılım, donanım) yanında profesyonel hizmet modeli, danışmanlık ve eğitim, kurulum ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca destek veriyoruz. Bu alandaki teknolojiler;