Bilgi Güvenliği


DESistem Bilgi Teknolojileri A.Ş. ve çalışanları olarak, iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarımıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;

Firmamızın güvenilirliğini ve temsil ettiği makamın imajını korumak, üçüncü taraflarla yapılan sözleşmelerde belirlenmiş uygunluğu sağlamak, firmamızın temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin en az kesinti ile devam etmesini sağlamak amacıyla, bilişim hizmetlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılan tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarının bilgi güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir.

Firmamızda bilgi güvenliği gereksinimleri kurumsal hedefler ile aynı doğrultuda olacaktır ve BGYS’nin, bilgi ile ilgili riskleri kabul edilebilir düzeylere indirmek için, bilgi paylaşımı olanağı veren bir mekanizma olması hedeflenmiştir.

DESistem Bilgi Teknolojileri A.Ş.'de iş sürekliliği planı, veri yedekleme prosedürleri, virüslerden ve siber saldırılardan sakınma, risk analizi, erişim kontrolü ve bilgi güvenliği ihlal bildirimi, bu politika için esastır.

DESistem Bilgi Teknolojileri A.Ş. yönetimi, kurumun yasal, düzenleyici uygunluğunu korumak amacıyla, kurum çapında gizliliği, bütünlüğü ve tüm fiziksel ve sanal bilgi varlıklarını koruma taahhüdünde bulunmuştur.

Genel Müdür