Turkcell - Oris Telekom Başarı Hikayesi

Turkcell - Oris Telekom Başarı Hikayesi

Oris Telekom’un artan müşteri sayısı ve iş yüklerinin yanı sıra SLA sürelerinin kısalması ile birlikte mevcut yedekli yapının iş sürekliliğini en üst seviyeye taşımak ve felaket anında FKM’den hizmet vermeye devam etmeyi hedeflemiştir.

Turkcell ve Desistem iş ortaklığı ile birlikte Oris Telekom’un Sistem Altyapısındaki donanım, yazılım, danışmanlık ve kurulum hizmetlerini projelendirerek aşağıdaki gibi uygulanmıştır.

Mevcut Standalone çalışan Vmware ortamının Dell R630 sunucular ve EMC VNX5200 SAN Storage ile Vmware Vsphere Cluster ortamına geçiş yapılmıştır. EMC'nin Fast Cache teknolojisi ile ortamda ihtiyaç duyulan yazma performansı maksimum seviyede sağlanmıştır. Mevcut yapıdaki Dell sunucular ve EMC veri depolama ünitesi ise Felaket Kurtarma Merkezi'ne taşınıp veri depolama üniteleri arası replikasyon ile merkezdeki verilerin felaket kurtarma merkezine gönderimine imkan sağlanmış ve yeni oluşturulan FKM gerçekleştirilen testlerden sonra aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Veeam Yedekleme yazılımının tekilleştirme ve sıkıştırma özellikleri de aktif edilerek ortamdaki veri yedekliliği de iş sürekliliğine dahil edilmiştir.

  • GEREKSİNİM


  • BİLEŞENLER

    DELL Poweredge R630

    EMC VNX5200

  • FAYDA