Altyapı Hizmeti (IaaS)

Altyapı Hizmeti (IaaS)


Hizmet olarak altyapı(IaaS), İnternet üzerinden erişim sağlanan ve DESistem'in yetkin ekipleri tarafından yedekli bir yapıda kurulan ve yönetilen bir hizmettir.

Altyapının kapsamı, taleplerinize göre hızlı bir şekilde arttırılabilir ya da azaltılabilir ve sadece kullandığınız kaynak kadar ödeme yapmanız istenir.

IaaS, kendi sunucularınızı ve diğer veri merkezi altyapısını satın alıp yönetmenin getirdiği maliyetlerle beraber operasyonel zorluklardan kurtulmanıza yardımcı olur. 

Her kaynak ayrı bir bileşen olarak konumlandırılır ve bu yapı sayesinde ihtiyacınız kadar kaynağı ihtiyacınız kadar süre için kiralayabilirsiniz.


IaaS Faydaları:

  • Ölçeklenebilirlik ve esneklik IaaS'in sunduğu en önemli avantajlardandır. Sanal platformlar üzerinde hızlı bir biçimde kapasite ekleyebilir veya kullanmadığınız kapasiteyi devre dışı bırakabilirsiniz.
  • IaaS altyapısının tüm bakımı ve yönetimi DESistem tarafından yapılır. Bu durum sizlere hem maliyet anlamında hem de operasyonel yük anlamında avantaj sağlar.
  • Yüksek erişilebilir yapıda kurulmuş bileşenleriyle ve yetkin ekibiyle DESistem Bulutu'nda kesintiler minimum seviyede tutulur ve planlı yapılır.
  • Yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yapıldığından maliyetleri düşürürsünüz.

 

Desistem Çözüm Danışmanlarına Ulaşın

* Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir.